28 października 2025 roku, podczas Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach, Śląski Fundusz Rozwoju Sp. z o.o., reprezentowany przez Prezes Zarządu Joannę Schmid, podpisał listy intencyjne o współpracy z 17 Powiatowymi Urzędami Pracy z województwa śląskiego.
Naszymi partnerami stały się PUP z siedzibą w :
Będzinie, Bytomiu, Cieszynie, Dąbrowie Górniczej, Jastrzębiu-Zdroju, Katowicach, Kłobucku, Mikołowie, Myszkowie, Piekarach Śląskich, Rudzie Śląskiej, Siemianowicach Śląskich, Tychach, Zabrzu, Zawierciu i w Żorach.
To strategiczne porozumienie ma na celu zacieśnienie współpracy pomiędzy instytucjami wspierającymi przedsiębiorców oraz usprawnienie przepływu informacji o dostępnych instrumentach finansowych, które mogą pomóc w rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.
- Współpraca z Powiatowymi Urzędami Pracy pozwoli:
skuteczniej docierać do przedsiębiorców z informacjami o ofercie Śląskiego Funduszu Rozwoju, - lepiej diagnozować potrzeby rynku,
- tworzyć rozwiązania finansowe dopasowane do realnych wyzwań gospodarczych,
- oraz zapewnić przedsiębiorcom łatwiejszy dostęp do doradztwa i wsparcia w ramach punktów konsultacyjnych w poszczególnych miastach.
Powiatowe urzędy pracy, jako instytucje posiadające bezpośredni kontakt z lokalnymi przedsiębiorcami, stanowią kluczowe ogniwo w ekosystemie wsparcia dla MŚP. Dzięki podpisanemu porozumieniu Śląski Fundusz Rozwoju będzie mógł jeszcze skuteczniej realizować swoją misję – wspierania rozwoju przedsiębiorczości, innowacji i stabilności gospodarczej województwa śląskiego.
