Praca – Główny Księgowy

Główny Księgowy

Wykształcenie wyższe ekonomiczne (studia magisterskie lub uzupełniające z zakresu
rachunkowości, ekonomii, podatków, zarządzania finansami firmy).

Udokumentowana 5 letnia praktyka i doświadczenie na w/w lub samodzielnym stanowisku
w księgowości.

Kwalifikacje:

Wiedza teoretyczna i praktyczna z zakresu rachunkowości i finansów podmiotów
gospodarczych w tym:

  • znajomość ustawy o rachunkowości, prawa bilansowego i Krajowych Standardów
    Rachunkowości,
  • znajomość prawa handlowego, cywilnego i podatkowego oraz Kodeksu Pracy
    i przepisów dotyczących ubezpieczeń społecznych,
  • praktyczne umiejętności w zakresie planowania oraz analizy finansowej i ekonomicznej
    firmy,
  • znajomość programów księgowych i kadrowo – płacowych (np. Symfonia, OpQma itp.),
  • praktyczna znajomość pakietu MS Office w tym zwłaszcza MS Excel,
  • dodatkowym atutem będzie znajomość zasad i specyfiki ewidencji i rozliczania
    projektów finansowanych środkami UE oraz podstawowa wiedza o zasadach
    funkcjonowania Funduszy UE w Polsce,
  • umiejętność rozwiazywania problemów i poszukiwania rozwiązań,
  • dokładność, systematyczność, odpowiedzialność.

Zakres obowiązków:

  • prowadzenie rachunkowości Spółki,
  • sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych,
  • prowadzenie dokumentacji księgowej,
  • sporządzanie deklaracji podatkowych CIT, VAT, PIT i rozliczeń z ZUS,
  • przygotowanie planów finansowych działalności Spółki,
  • sporządzanie bieżących raportów finansowych, analiz na potrzeby władz Spółki
    i właściciela,
  • kreowanie polityki rachunkowości Spółki,
  • odpowiedzialność za nadzór nad finansami i płynnością Spółki,
  • współpraca z pozostałymi komórkami organizacyjnymi Spółki,
  • współpraca z podmiotami zewnętrznymi: Urząd Marszałkowski, banki, US, audytorzy,
  • monitorowanie zmian w prawie bilansowym i podatkowym oraz analiza ich wpływu na
    działalność Spółki.

To oferujemy

• umowę o pracę na pełny etat,
• stabilne wynagrodzenie,
• pracę w atmosferze wzajemnego poszanowania i wsparcia.

CV oraz list motywacyjny prosimy wysyłać na adres: praca [at] sfr-slaskie.pl